Geleceğin Odunpazarı

Volkan Doğan

image
image

Projeler

image

1250 kadın iş sahibi oluyor
İyi Tarım Üreten Kadın Mutlu Çocuk

Geleceğe güvenle bakacağız… Kadınlarımız çalışırken, çocuklarımızın geleceğe hazırlanması sorumluluğu da bizzat Odunpazarı Belediyesi tarafından yerine getirilecek. Üretmenin ve aile bütçesine katkı sağlamanın huzuru ile Odunpazarı’nda yaşayan kadınlarımız ve çocuklarımız geleceğe güvenle bakacak.

image

Alparslan TÜRKEŞ Millet Bahçesi

16 Büyük Türk Devleti’nin bayraklarını gök yüzünde buluşturacağımız Millet Bahçemizi Karapınar Mahallemizde Odunpazarı manzarasına hakim bir vadide hayata geçireceğiz.Binlerce yıllık kahramanlıklarla dolu bir milletin tarihini hatırlatacak Alparslan Türkeş Millet Bahçesi Projemizi Eskişehir’de Odunpazarımızın en güzel köşelerinden birinde gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

image

Hayatın içinde olacaksınız

Odunpazarlı hemşerilerimiz hayatın içinde olmayı seviyor, Odunpazarı’nın mahalleleri sosyal tesislerine kavuşuyor. Hazırladığımız proje ile her mahallede aileniz ve komşularınızla birlikte keyifli vakit geçireceğiniz alanlara kavuşacaksınız.
Yüzme havuzu, Çocuk bakım evi, Aile sağlık merkezi, Eczane, Çocuk oyun alanı, Çok amaçlı salon, Otopark, Kafeterya, Eğitim merkezi, Kapalı ve kalıcı pazar, Market, Park

image

OSEM
Odunpazarı Sportif Eğitim Merkezi

Odunpazarı spor merkezine dönüşecek… Amatör spor kulüpleri ve sporcular yıllardır yetersiz durumda olan spor tesislerle yetinmek zorunda kalıyordu. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile ortak hazırladığımız proje sayesinde Odunpazarı’ndaki amatör spor kulüpleri ve sporcular bundan böyle tesis ve malzeme sıkıntısı yaşamayacak.
OSEM’de neler yapabilirsiniz?
Doğa yürüyüş veya koşu parkı, bisiklet parkuru, sportif egzersizler, basketbol sahası, uzaktan kumandalı model araç yarışları, trafik eğitim pisti, karting

image

Komşun değil, evin değişecek

Yıllar önce dişinizden, tırnağınızdan arttırarak yaptığınız ya da satın aldığınız evleriniz sizler için göz bebeği değerinde. Ancak Odunpazarı’ndaki gelişim henüz tamamlanmadan şehrin diğer bölgelerinin gelişmesi doğru değil. Bitişik nizam, otoparksız, yeşil alansız, iki ya da üç katlı evlerde oturmak sizin kaderiniz olmamalı. Mahallenizde yaşamaya devam edecek, komşularınızdan kopmayacak ama çok daha güzel evlerin sahibi olacaksınız.
Emek, Huzur, Gündoğdu, Erenköy, Çankaya, Yıldıztepe, Göztepe, 71 Evler, Orhangazi, Alanönü, Büyükdere, Karapınar, Gültepe, Yenidoğan

image

Odunpazarı Kamu Külliyesi

Devlet ile millet burada bütünleşiyor. Vatandaşlarımızın çok fazla yer dolaşmadan kamu hizmetlerini bir bölgeden daha iyi standartta almasını sağlamak amacıyla tasarlanan merkezde tüm kurumları tek bir çatı altında toplamak, ikinci bir kent alt merkezi oluşturmak ve her türlü ihtiyacı aynı külliyat içinde çözmek amacıyla; otopark sorunu olmayan, yeşil alanla çevrili, külliye kültürünü yaşatacak olan bir alan tasarlanmaktadır.

Odunpazarı Kaymakamlığı, Odunpazarı Belediye Hizmet Binası, Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Odunpazarı İlçe Jandarma Müdürlüğü, Odunpazarı İlçe Tapu Müdürlüğü, Odunpazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Odunpazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Odunpazarı İlçe Nüfus Müdürlüğü

image

Odunpazarı Hayvan Bakım Evi

Pati Otel
Şehir dışındayken evcil hayvanlarınızı düşünme derdine son! Kuracağımız hayvan barınağı doğal ortamda olacak ve sokakta yaşamak zorunda kalan hayvanlarımızın rehabilitasyonunu da sağlayacak. Bu barınağın içinde ayrı olarak bir de hayvan oteli yer alacak. Hayvan dostları tatile giderken bu otelden faydalanabilecek. Çünkü biliyoruz ki Odunpazarı hayvan dostu bir şehirdir.
Cana saygı candan hizmet. Can Taksi
Hastalanan, kaza geçiren, hayati tehlikede olan ve saldırganlaşan canlarımıza zamanında müdahale edecek araçlarımız 24 saat hizmet verecek.

image

Aklın kalmasın

Engelli Mola Evleri. Engelli çocuklar için özel olarak tasarlanan gündüz bakım evidir. Engelli çocuğa sahip ailelerin; Çocuklarını bu evlere bir kaç saatliğine bırakarak kendi şahsi işlerini halledebilmeleri amaçlanmaktadır. Bu evlerde engelli çocukların bakımını sağlayacak özel bakıcılar yer almaktadır.

image

Saatlik çocuk bakım merkezi

İşleriniz ve kendiniz için zaman ayırabilmeniz için her mahallenin değerlendireceği merkezlere çocuklarınızı iç huzuruyla bırakabileceğiniz saatlik çocuk bakım merkezleri açacağız. Çocuklarınız oluşturacağımız merkezlerde profesyonel eğitmenlerle birlikte vakit geçirirken siz de her türlü güvenlik önlemi alınan saatlik çocuk bakım merkezini çocuğunuz orada kaldığı süre boyunca telefonunuzdan size özel bir şifre ile izleyebileceksiniz.

image

1500 sosyal konut ile başlıyoruz

Emekli ve sosyal konut ihtiyacı olan vatandaşlarımız TOKİ ile gerçekleştireceğimiz proje ile ev sahibi olacak.

image

Gündoğdu Cemevi

Odunpazarı ilçemize bağlı 15 tane Alevi köyümüz var. Büyükdere Mahallesi’nde bir Cemevimiz var. Gündoğdu tarafında yaşayan Alevilerimizin cenazelerini Cemevine taşımaları ve cenazelerini orada kaldırmaları çok zor oluyor. Aynı gün 3-4 cenaze olduğunda vatandaşımız beklemek zorunda kalıyor bu nedenle de mağduriyet yaşanıyor. Ülkemizde yeterli değeri görmeyen Alevi vatandaşlarımızın eşit ibadet haklarını elde etmeleri ve rahat ibadet sağlanması amacıyla Gündoğdu Cemevi açılacaktır.

image

7/24 ulaşılabilir başkan

Artık Belediye Başkanınıza 24 saat ulaşabileceksiniz. İlçelerin belirli noktalarında bulunacak olan “Alo Başkan Kulübeleri” ile vatandaşların talep, beklenti, ihtiyaç ve şikayetlerini her saat Başkana iletebilmesi için planlanan bu projede; oluşturulacak olan çağrı merkezi sistemi ile vatandaşlara geri dönüş sağlanarak çözümcül bir yapı oluşturulacaktır.

image

Asfalt parası adı altında yapılan zulme son!

Artık asfalt parası ödemeyeceksiniz.
2014-2019 yılları arasında ödediğiniz asfalt parasını da iade edeceğiz.